مستربچ فرایندی, مستربچ ها

مستربچ سیلیکونی

مستربچ سیلیکونی (Silicone Masterbatch) نسل جدیدی از مستربچ های چند منظوره بوده که به تنهایی از چند کاربرد متفاوت برخوردار است. از ترکیب پلی دی متیل سیلوکسان و پلی اتیلن تشکیل شده و به طور مستقیم قابل افزودن به فرایند است. مستربچ سیلیکونی به عنوان کمک فرایند عمل کرده و با بهبود گرانروی مذاب سرعت فرایند را بالا می برد. همچنین به مانند عامل سازگار کننده باعث پخش بهتر پرکننده های معدنی در پلیمر شده و بدون هیچ مشکلی قابلیت استفاده در کنار دیگر افزودنی ها را دارد. مستربچ سيليكوني مي­تواند خواص مكانيكي همچون مقاومت شكست را نيز افزايش دهد. اين مستربچ را مي­توان مستقيما به رزين پايه اضافه كرده و مناسب براي فرايندهاي اكستروژن،تزريق، قالب گيري بادي و توليد فيلم هاي پليمري مي ­باشد. مستربچ سیلیکون باعث حذف پدیده های ویسکوالاستیک نظیر شکست مذاب، پوست پرتغالی شدن سطح و بهبود خواص ظاهری سطح می­شود.

مستربچ سیلیکونی Silicone Masterbatch

مزايای مستربچ سیلیکونی

  • تاخير اندازه شعله
  • بهبود ظاهر سطح و براقيت
  • بهبود فرايند و حذف پديده هاي شكست مذاب، تورم داي و پوست پرتقالي شدن
  • افزايش شاخص جريان مذاب و بهبود ويسكوزيته
  • افزايش سازگاري پليمر با پليمر با پركننده هاي معدني

کاربرد مستربچ سیلیکونی

از مستربچ سیلیکونی برحسب نوع كاربري مي­توان به عنوان افزايش دهنده جريان و كمك فرايند،جداكننده، تاخيراندازه شعله، عامل ضد آب و . . . . استفاده كرد. مستربچ سيليكوني مي­تواند خواص مكانيكي همچون مقاومت شكست را نيز افزايش دهد. اين مستربچ را مي­توان مستقيما به رزين پايه اضافه كرده و مناسب براي فرايندهاي اكستروژن،تزريق، قالب گيري بادي و توليد فيلم هاي پليمري مي ­باشد. همچنین می­توان از مستربچ سیلیکونی در عملیات بسته‌بندی و صنایع خودرو استفاده کرد.

به طور گسترده ای به عنوان یک مستربچ کارآمد برای سیستم رزین PE سازگار استفاده می شود، برای بهبود خواص فرایندی و کیفیت سطح, مانند توانایی جریان رزین بهتر, پر کردن قالب, ضریب اصطکاک پایین و مقاومت در برابر سایش.

کاربرد مستربچ سیلیکونی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *